Warsztaty ceramiczne, artystyczne i plastyczne

Pracownia artystyczna „Mali Twórcy” zajmuje się edukacją plastyczną oraz organizacją zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Od wielu lat prowadzimy zarówno stacjonarne warsztaty ceramiczne i artystyczne dla dzieci w naszej Pracowni jak i wyjazdowe warsztaty ceramiczne i artystyczne dla dzieci w wielu przedszkolach i szkołach w Krakowie oraz okolicach.

Warsztaty ceramiczne dla dzieci w Pracowni Artystycznej 'Mali Twórcy'

Współpracujemy również z muzeami, galeriami i firmami. Realizujemy na zlecenie tematyczne warsztaty ceramiczne oraz plastyczno-artystyczne.

Naszą największą pasją jest ceramika (a przede wszystkim ceramika dla dzieci), więc działamy głównie w tym obszarze. Niemniej jednak nie ograniczamy się jedynie do tej techniki. Jesteśmy również otwarci na inne tworzywa i formy artystycznej ekspresji. W praktyce, na organizowanych przez nas warsztatach wykorzystujemy różnorodne materiały oraz szeroką gamę technik plastycznych, artystycznych i rękodzielniczych.

pracownia-ceramiczna

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Ceramika dla dzieci – warsztaty ceramiczne dla dzieci w Pracowni „Mali Twórcy”

Zapraszamy Was na warsztaty ceramiczne w Krakowie, a w zasadzie w samym centrum Krakowa – niedaleko Rynku i Galerii Krakowskiej. Prowadzimy w naszej Pracowni wyjątkowe warsztaty ceramiczne dla dzieci i rodziców, które pozytywnie „uzależnią” Was od cotygodniowych wizyt na prowadzonych przez nas zajęciach. Na warsztatach głównie lepimy z gliny, ale także, aby się nie zmęczyć tą materią czasem filcujemy, szyjemy, rzeźbimy z papier-mâché i próbujemy różnych innych technik.

Warsztaty ceramiczne dla dzieci w Pracowni Artystycznej 'Mali Twórcy' - praca dziecka dinozaur

Ceramika w przedszkolu i szkole – warsztaty ceramiczne dla przedszkoli i szkół

Gdy zamówicie u nas warsztaty ceramiczne dla swojego przedszkola lub szkoły przyjeżdżamy do Was z gliną i wszystkim, co jest potrzebne do przeprowadzenia warsztatów. Jedyne czego potrzebujemy, to entuzjastycznie nastawionych uczestników warsztatów. Z tym jednak nigdy nie mamy problemów, dzieci nie mogą doczekać się na nasze warsztaty i odliczają czas do następnych.

Warsztaty ceramiczne dla dzieci w przedszkolu i szkole - prace dzieci szkolnych kaktusy

Ceramiczne urodziny dla dzieci – organizacja wyjątkowych przyjęć urodzinowych

Organizujemy ceramiczne urodziny w naszej Pracowni lub zaprzyjaźnionych miejscach. Zapraszamy solenizantów oraz rodziców do wybrania naszej Pracowni jako miejsca gdzie będzie świętowany ten wyjątkowy dzień. Na czas urodzin, których motywem przewodnim jest kreatywna zabawa z gliną oraz innymi technikami artystycznymi, dzieci zamieniają się w młodych artystów. Na naszych urodzinach solenizanci zapominają o prezentach a goście długo pamiętają świetną zabawę!

Urodziny dla dzieci - warsztaty ceramiczne

Wakacje i ferie z ceramiką – kreatywne letnie i zimowe półkolonie

W okresach, kiedy szkoły mają wolne my bierzemy odpowiedzialność za dobre samopoczucie Waszych dzieci. W związku z tym co roku w czasie wakacji i ferii zimowych organizujemy półkolonie. Na naszych półkoloniach dzieci mogą odpocząć i zrelaksować się po pracowitym okresie nauki. Wtedy lepimy wtedy z gliny, szyjemy, gramy w gry i oddajemy się różnym innym ciekawym zajęciom w naszej Pracowni. Dla odmiany odwiedzamy również muzea i galerie, Ogród Botaniczny czy Ogród Doświadczeń. Zadowoleni uczestnicy półkolonii wracają do nas od lat na kolejne turnusy.

Półkolonie w Pracowni Artystycznej 'Mali Twórcy' - wyjście na warsztaty do galerii Bunkier Sztuki

Oferta dla muzeów, galerii i placówek kultury

Prowadzimy tematyczne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Tematykę i formę warsztatów dostosowujemy do potrzeb zamawiającego. Warsztaty mogą opierać się o pracę z gliną – są to wtedy tradycyjne warsztaty ceramiczne. Poza tym wykorzystujemy na naszych warsztatach różne inne techniki plastyczne. Forma warsztatów uzależniona jest od  oczekiwań zamawiającego. Współpracujemy z wieloma placówkami kultury w Krakowie i okolicach.

Warsztaty ceramiczne w Barbakanie realizowane dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Oferta dla firm

Warsztaty ceramiczne i artystyczne na piknikach i imprezach firmowych oraz imprezach i wyjazdach integracyjnych. Mogą to być warsztaty ceramiczne dla dzieci w ramach organizowanych dla pracowników pikników i imprez firmowych. Prowadzimy także warsztaty będące częścią programów team buildingu czy warsztaty stanowiące urozmaicenie imprez pracowniczych.

Warsztaty ceramiczne na pikniku firmowym - stanowisko