Ceramika dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od 4-12 lat na organizowane przez naszą Pracownię warsztaty ceramiczne – Ceramika dla dzieci w Pracowni Artystycznej „Mali Twórcy”. Na naszych warsztatach dzieci, samodzielnie lub razem z rodzicami, rozwijają swoją kreatywność. Bez ograniczeń eksplorują nowe terytoria artystyczne i oczywiście, po dziecięcemu, bawią się pracując z gliną oraz poznając rożne inne techniki plastyczne oraz rękodzielnicze.

Ceramika dla dzieci, Pracownia Artystyczna 'Mali Twórcy' - prace dzieci - bałwanki

Nasze warsztaty są nie tylko świetnym sposobem wartościowego spędzenia czasu przez dzieci. Mogą stać się także cotygodniowym momentem kreatywnego spędzania czasu razem, wspólnej pracy twórczej i zabawy rodziców z dziećmi.

Ceramika i …

Głównym motywem naszych warsztatów jest ceramika. U nas dzieci mogą nauczyć się lepić z gliny oraz ozdabiać prace ceramiczne za pomocą szkliwienia oraz różnych innych technik. Poziom trudności dostosowujemy zawsze do poziomu zaawansowania i wieku dzieci uczestniczących w warsztatach. W miarę uczęszczania na nasze warsztaty dzieci poznają coraz bardziej zaawansowane techniki ceramiczne i zdobnicze. Niezależnie jednak od poziomu zaawansowania efektem warsztatów są zawsze piękne prace, które dzieci z dumą i radością zabierają do domu.

Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Nie narzucamy tematów ani technik – doradzamy, pomagamy i inspirujemy. Pozwalamy dzieciom swobodnie i we własnym tempie rozwijać swój potencjał twórczy. Nasze warsztaty mają być dla dzieci przede wszystkim źródłem radości z procesu tworzenia oraz relaksu (w szczególności od codziennego zabiegania).

W przypadku braku koncepcji lub „kryzysu twórczego” dysponujemy biblioteczką zawierającą podręczniki do ceramiki, albumy, atlasy zwierząt istniejących i wyimaginowanych oraz wiele innych inspirujących książek. Krótko mówiąc: w naszej biblioteczce dzieci zawsze znajdą świetne inspiracje i nowe pomysły na prace ceramiczne i plastyczne.

Nasze warsztaty to nie tylko ceramika dla dzieci, wykorzystujemy również inne techniki plastyczne i rękodzielnicze. Gdy dzieci chcą „wziąć oddech” od ceramiki mogą na naszych warsztatach także na przykład tworzyć rzeźby z masy papierowej, szyć i filcować, malować, tworzyć kukiełki, a nawet robić pompony. Jesteśmy zawsze przygotowani na różnorodne pomysły i wyzwania artystyczne. W ten sposób, poprzez przeplatanie pracy z gliną innymi technikami, dzieci nigdy nie nudzą się na naszych warsztatach. W zależności od nastroju i chęci, w naszej Pracowni, zawsze znajdzie się coś ciekawego do zrobienia. Zarówno jeżeli chodzi o pomysły, jak i techniki ich realizacji.

Ceramika dla dzieci – Informacje

Środa: 17.30-18.30

Karnet „Dziecko”*120zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Karnet „Rodzic+Dziecko”**200zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Koszt jednorazowego warsztatu 35zł – w przypadku opcji „Dziecko”*

Koszt jednorazowego warsztatu 60zł – w przypadku opcji „Rodzic+Dziecko”**

Sobota: 10.30–12.00

Karnet „Dziecko”*150zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Karnet „Rodzic+Dziecko”**250zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Sobota: 12.30–13.30

Karnet „Dziecko”*120zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Karnet „Rodzic+Dziecko”**230zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)


* Opcja „Dziecko”– dotyczy sytuacji, gdy pracuje tylko dziecko. Oczywiście rodzic może być obecny na warsztatach razem z dzieckiem (ale nie lepi).

** Opcja „Rodzic+Dziecko”– oznacza, że zarówno rodzic jaki i dziecko wykonują własną, odrębną pracę. Jest to przede wszystkim opcja dla „zabieganych” rodziców, którzy nie mają się czasu zapisać na zajęcia dla dorosłych. Z drugiej strony może to być rozwiązanie w sytuacji, gdy rodzic po prostu ma ochotę polepić sobie z gliny razem z dzieckiem.

Dzieci młodsze (3-4 lata) mogą brać udział w warsztatach jedynie w asyście rodzica lub opiekuna.

Zapisów na warsztaty ceramiczne można dokonywać telefonicznie lub mailowo:

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. W związku z tym prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną lub mailową.

Zapisy na warsztaty sobotnie przyjmujemy do godziny 19.00 w piątek poprzedzający warsztaty. W sobotę nie przyjmujemy zapisów ponieważ prowadzimy warsztaty.

Płatności za warsztaty należy dokonać przelewem na konto:

87 1140 2004 0000 3302 7808 4749

Opłata obejmuje zarówno uczestnictwo w warsztatach jak i materiały ceramiczne oraz wypalanie prac.