Ceramika dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od 4-10 lat na organizowane przez naszą Pracownię warsztaty ceramiczne – Ceramika dla dzieci w Pracowni Artystycznej „Mali Twórcy”. Na naszych warsztatach dzieci, samodzielnie lub razem z rodzicami, rozwijają swoją kreatywność. Bez ograniczeń eksplorują nowe terytoria artystyczne i oczywiście, po dziecięcemu, bawią się pracując z gliną oraz poznając rożne inne techniki plastyczne oraz rękodzielnicze.

Nasze warsztaty są nie tylko świetnym sposobem wartościowego spędzenia czasu przez dzieci. Mogą stać się także cotygodniowym momentem kreatywnego spędzania czasu razem, wspólnej pracy twórczej i zabawy rodziców z dziećmi.

Ceramika i …

Głównym motywem naszych warsztatów jest ceramika. U nas dzieci mogą nauczyć się lepić z gliny oraz ozdabiać prace ceramiczne za pomocą szkliwienia oraz różnych innych technik. Poziom trudności dostosowujemy zawsze do poziomu zaawansowania i wieku dzieci uczestniczących w warsztatach. W miarę uczęszczania na nasze warsztaty dzieci poznają coraz bardziej zaawansowane techniki ceramiczne i zdobnicze. Niezależnie jednak od poziomu zaawansowania efektem warsztatów są zawsze piękne prace, które dzieci z dumą i radością zabierają do domu.

Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Nie narzucamy tematów ani technik – doradzamy, pomagamy i inspirujemy. Pozwalamy dzieciom swobodnie i we własnym tempie rozwijać swój potencjał twórczy. Nasze warsztaty mają być dla dzieci przede wszystkim źródłem radości z procesu tworzenia oraz relaksu (w szczególności od codziennego zabiegania).

W przypadku braku koncepcji lub „kryzysu twórczego” dysponujemy biblioteczką zawierającą podręczniki do ceramiki, albumy, atlasy zwierząt istniejących i wyimaginowanych oraz wiele innych inspirujących książek. Krótko mówiąc: w naszej biblioteczce dzieci zawsze znajdą świetne inspiracje i nowe pomysły na prace ceramiczne i plastyczne.

Nasze warsztaty to nie tylko ceramika dla dzieci, wykorzystujemy również inne techniki plastyczne i rękodzielnicze. Gdy dzieci chcą „wziąć oddech” od ceramiki mogą na naszych warsztatach także na przykład tworzyć rzeźby z masy papierowej, szyć i filcować, malować, tworzyć kukiełki, a nawet robić pompony. Jesteśmy zawsze przygotowani na różnorodne pomysły i wyzwania artystyczne. W ten sposób, poprzez przeplatanie pracy z gliną innymi technikami, dzieci nigdy nie nudzą się na naszych warsztatach. W zależności od nastroju i chęci, w naszej Pracowni, zawsze znajdzie się coś ciekawego do zrobienia. Zarówno jeżeli chodzi o pomysły, jak i techniki ich realizacji.


Ceramika dla dzieci – terminy warsztatów i ceny

Środa: 17.30-18.30

Karnet „Dziecko”* 120zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Karnet „Rodzic+Dziecko”** 200zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Koszt jednorazowego warsztatu 35 zł – w przypadku opcji „Dziecko”*

Koszt jednorazowego warsztatu 60 zł – w przypadku opcji „Rodzic+Dziecko”**

 

Sobota: 10.30–12.00

Karnet „Dziecko”* 150/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Karnet „Rodzic+Dziecko”** 230 zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Koszt jednorazowego warsztatu 40 zł – w przypadku opcji „Dziecko”*

Koszt jednorazowego warsztatu 75 zł – w przypadku opcji „Rodzic+Dziecko”**

Sobota: 12.30–13.30

Karnet „Dziecko”* 120zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Karnet „Rodzic+Dziecko”** 200zł/4 warsztaty (do wykorzystania w czasie 6 tygodni)

Koszt jednorazowego warsztatu 35 zł – w przypadku opcji „Dziecko”*

Koszt jednorazowego warsztatu 60 zł – w przypadku opcji „Rodzic+Dziecko”**

Dodatkowo istnieje możliwość zorganizowania warsztatów w dowolnym innym dniu tygodnia oprócz niedzieli.


Ceramika dla dzieci – Informacje i zapisy

tel: 887 524 879
e-mail: malitworcy@o2.pl

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. W związku z tym prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczna lub mailową.

Zapisy na warsztaty sobotnie przyjmujemy do godziny 19.00 w piątek poprzedzający warsztaty. W sobotę nie przyjmujemy zapisów ponieważ prowadzimy warsztaty.


Ceramika dla dzieci – Opłaty

Płatności należy dokonać przelewem na konto:

87 1140 2004 0000 3302 7808 4749

Opłata za warsztaty obejmuje zarówno uczestnictwo w warsztatach jak i materiały ceramiczne oraz wypalanie prac.


* Opcja „Dziecko”– dotyczy sytuacji, gdy pracuje tylko dziecko. Oczywiście rodzic może być obecny na warsztatach razem z dzieckiem (ale nie lepi).

** Opcja „Rodzic+Dziecko”– oznacza, że zarówno rodzic jaki i dziecko wykonują własną, odrębną pracę. Jest to przede wszystkim opcja dla „zabieganych” rodziców, którzy nie mają się czasu zapisać na zajęcia dla dorosłych. Z drugiej strony może to być rozwiązanie w sytuacji, gdy rodzic po prostu ma ochotę polepić sobie z gliny razem z dzieckiem.

Dzieci młodsze (3-4 lata) mogą brać udział w warsztatach jedynie w asyście rodzica lub opiekuna.